Moskva 15. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Laetitia Notarianni)

Portál rusvesna informuje, že k sýrskym brehom vyplával ďalšia bojová loď ruského námorníctva. Ide o strážnu loď čiernomororskej flotily Pytlivyj. Loď vyplávala zo Sevastopoľa a už preplávala cez Bospor a Dardanely.

Ilustračné foto

Ide v poradí o tretiu bojovú loď ruského námorníctva, ktorá v posledných dňoch zamierila k sýrskym brehom. Pre teroristov to nie je dobrá správa, pretože poslednýkrát, keď k sýrskym brehom zavítali ruské bojové lode, priniesli okrem iného so sebou darčeky pre teroristov v podobe veľkého počtu ruských Kalibrov.
V Tartuse sa tak nachádzajú teraz výsadková loď Minsk, loď Admiral Essen s veľkou zásobou Kalibrov, nákladný tanker a spomenutá strážna loď Pytlyvyj, ktorá je vyzbrojená ťažkými delami, torpédometmi ČTA 54-1135 reaktívnymi bombometmi RBU 6000 Smerč-2. Na palube lode sa nachádza 200 ruských námorníkov.
Pytlyvyj a Admirál Essen sa stanú trvalou súčasťou ruskej námornej základne v Stredozemnom mori. Pre Sýriu a štáty východného Stredomoria je príchod ruských bojových lodí a zvyšovanie ruskej vojenskej prítomnosti vo východnom Stredomorí pozitívnym signálom, pretože sa oslabuje americký vplyv v tejto oblasti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.