Bratislava 3. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel )

Tzv. „vypnutie Slovenska“ by nič pozitívne neprinieslo, naopak, slovenská ekonomika by totálne skrachovala. Na piatkovej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba. Takýto návrh je podľa ĽSNS zo strany premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) nezodpovedný

Na snímke predseda ĽSNS Marian Kotleba

„Pokladáme za absolútne neprijateľné, aby predseda vlády šíril takéto doslova panické reči o akomsi vypnutí Slovenska, pretože, keď sa na to triezvo pozrieme, nič pozitívne by to Slovensku neprinieslo,“ povedal Kotleba.

Šéf ĽSNS si myslí, že ak by po niekoľkotýždňovom útlme ľudia vyšli do ulíc a otvorili by sa hranice, vírus by sa opäť šíril. Dôsledky tohto opatrenia by sa podľa ĽSNS najviac dotkli obyčajných ľudí, ktorí sú zamestnancami či živnostníkmi.

Matovič v stredu (1. 3.) predstavil návrh na „vypnutie Slovenska“ počas niekoľkých týždňov. Na minimum by sa podľa neho znížila mobilita ľudí, dodržiavala by sa vojenská disciplína a fungovalo by vojenské zásobovanie. Takýto dočasný stav by podľa neho umožnil čo najrýchlejšie naštartovať ekonomiku, ktorá za súčasnej situácie bude dlhodobo trpieť. Jeho návrh kritizovali viacerí členovia vládnej koalície.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj