Manila 29. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Aaron Favila)

Krajiny juhovýchodnej Ázie musia posilňovať vzťahy ako so Spojenými štátmi, tak aj s Čínou – regionálnymi mocnosťami, ktoré v súčasnosti menia svoju bezpečnostnú i obchodnú politiku, domnieva sa singapurský premiér Lee Hsien Loong
Predseda singapurskej vlády to podľa agentúry DPA vyhlásil dnes na summite Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) vo filipínskom hlavnom meste Manila.
a snímke vpravo singapurský premiér Lee Hsien Loong a vľavo filipínsky prezident Rodrigo Duterte sa rozprávajú počas prestávky na výročnom summite Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) pózujú pre skupinovú fotografiu vo filipínskej Manile

Desaťčlenná medzinárodná organizácia ASEAN “musí s našimi zahraničnými partnermi naďalej spolupracovať,” konštatoval singapurský ministerský predseda.
“Dnes sa vo svete dejú zmeny. USA i Čína stanovujú nové pravidlá v bezpečnosti, obchodnej politike i iných oblastiach. Je dôležité dať signál, že ASEAN chce posilniť svoje vzťahy s oboma mocnosťami,” konštatoval Lee Hsien Loong (vysl. Li Sien-lung).
Lee ďalej poznamenal, že ministri zahraničných vecí ASEAN-u sa budúci týždeň stretnú vo Washingtone s americkým rezortným partnerom Rexom Tillersonom a prezident USA Donald Trump zase v novembri absolvuje niekoľko stretnutí v Manile.
Členmi regionálneho medzinárodného združenia ASEAN sú Brunej, Filipíny, Indonézia, Kambodža, Laos, Malajzia, Mjanmarsko, Singapur, Thajsko a Vietnam.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.