Informačná vojna, ktorá je v podstate vojnou svetov, nevyhnutne skončí na pozadí skutočnej hrozby, ktorej bude ľudstvo čeliť. Takýto názor vyjadrila hlavná redaktorka MIA Rossia Sevodnja a televíznej stanice RT Margarita Simoňanová
Margarita Simoňanová

“Nie je to informačná vojna. Je to súboj svetov, na ktoré je žiaľ Zem rozdelená. Ale som optimista, som presvedčená, že skončia v našom živote. Budeme sa musieť spojiť, aby sme odolali skutočnej hrozbe, ako vtedy, keď sme sa spojili pred hrozbou fašizmu… Čakám na to, počkajme spoločne,” povedala Simoňanová počas panelovej diskusie na fóre Tavrida na Kryme pri odpovedi na otázku jedného z účastníkov o budúcnosti v poslednej dobe aktivovanej informačnej vojny.

Simoňanová poznamenala, že americkí politológovia, odborníci spolupracujúci s kanálom RT a členovia ich rodín sú podrobovaní štvanici, ktorá je oveľa silnejšia než v dobách studenej vojny.
Hlavná redaktorka tiež vyjadrila názor, že profesionálna novinárska etika musí byť podobná lekárskej, aby nebolo niečo poškodzované len kvôli popularite. “Možno ti to prinesie veľké publikum, ale ozdobí to tvoju karmu? To je veľká otázka,” dodala.