Bratislava 25. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Poslankyňa Národnej rady Martina Šimkovičová, ktorá kandidovala za stranu Sme rodina sa na sociálnej sieti vyjadrila k prezidentským voľbám v súvislosti s medializovaným vstupom novinára Martina Daňa do súboja o najvyššiu ústavnú funkciu v štáte. Šimkovičová sa vyjadrila aj ku otázke “odoberania hlasov” Štefana Harabina, s ktorým sa osobne najviac názorovo stotožňuje.

Na snímke Martina Šimkovičová, Martin Daňo a Štefan Harabin

 
Šimkovičová patrí ku 16 poslancom NR SR, ktorí nezávislému novinárovi Martinovi Daňovi poskytli poslanecký hlas pod jeho prezidentskú kandidatúru.
“Trošku ma prekvapil… ale ani vlastne neprekvapil ten rozruch na internete, ktorý vznikol kvôli tomu, že Martin Daňo zozbieral podpisy poslancov na svoju kandidatúru na post prezidenta SR. Nenávisť a hnev sa samozrejme obrátil proti tým, ktorí mu ten podpis dali, medzi nimi aj voči mne,” uvádza poslankyňa.
Podpredsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny dodáva, že Martin Daňo je “neskutočne húževnatý a vytrvalý a svojím spôsobom je to sympatické a obdivuhodné”. Hovorí ale, že v skutočnosti však veľa o ňom nevie a nesleduje jeho kariéru.
V čase keď som Daňovi dávala podpis ja, sa ešte ani len nedalo tušiť, že ich zozbiera dostatočný počet. Hnusí sa mi, ako naňho konzistentne útočí liberálna úderka novinárov ale aj politikov. A to je pre mňa znamením, že pán Daňo je názorovo na správnej strane. Sama o tom viem svoje.”

Šimkovičová na Facebooku píše, že sa jej vôbec nepáči spôsob, ako niektorí tomuto, “možno trochu extravagantnému novinárovi” ubližujú. “Nemám rada keď sa ubližuje komukoľvek. Tento boj, ktorý vedie jedna strana voči druhej, je očividne nerovný. Intenzita útokov tých jediných “správnych“ je enormná. Nazývajú sa slušnými, ale stačí len vysloviť svoj názor – iný ako ten ich a slušnosť ide bokom; použijú to najhoršie – intrigy, lži, fyzické násilie. Neovládajú sa ani na tlačovej besede prezidentskej kandidátky. Iba preto, že ich niekto irituje svojou snaživosťou a svojimi názormi.”
“Prekvapilo ma však, že som dnes čítala dokonca také konšpirácie, že všetci, ktorí dali Daňovi podpis, tým sledujú to, aby oslabili Harabina. Tak to vám, milí priatelia, musím povedať, ako sa veci majú. Moje názory sú dlhodobo známe, sú jasné a nikdy sa nemenili. A každý kto sleduje čo píšem vie, s ktorým prezidentským kandidátom sa názorovo najviac zhodujem. Je to samozrejme Štefan Harabin,” vyhlásila.
Dodala, že s Harabinom má zhodné názory na mnohé veci. “Obaja milujeme našu vlasť a hájime naše tradície, kresťanstvo a hodnoty, ktoré sú nám, Slovákom, už po stáročia vlastné. Zhodneme sa aj vo veciach, ktoré kritizujeme, napr. pôsobenie tretieho sektora, šírenie ideológie Gender a pod. S JUDr. Harabinom sa však vždy viem zhodnúť, aj keď si prečítam jeho právny názor na akúkoľvek záležitosť. Je smiešne povedať, že som Daňovi dala podpis preto, aby Harabin nebol zvolený; pretože práve jeho zvolenie je to, čo si želám a v čo dúfam.”
“Svojím podpisom som neurobila z Martina Daňa prezidenta. Iba som mu dala šancu; a tú si zaslúži hádam každý. Úprimne? Osobne očakávam a privítala by som, aby sa M. Daňo svojej kandidatúry vzdal v prospech Štefana Harabina; avšak toto rozhodnutie je už len na ňom.”
 


 
 
Príspevok Šimkovičová: Nie je pravda, že podpisom pre kandidáta Daňa chcem odobrať hlasy Harabinovi. Naopak, dúfam, že voľby vyhrá Harabin zobrazený najskôr Hlavné správy.