Bratislava 2. januára 2019 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)
 
Poslankyňa Národnej rady Martina Šimkovičová, ktorá kandidovala za hnutie Sme rodina v príspevku na sociálnej sieti zhrnula uplynulý rok 2018. Vyzdvihla najmä niekoľko negatív, ktoré by sa podľa nej v novom roku mohli vylepšiť. Hovorí napríklad o vzniku novej objektívnej televízie.

Na snímke poslankyňa NR SR Martina Šimkovičová (nezaradená)

Podpredsedníčka parlamentného Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny uviedla, že rok 2018 bol celkovo a aj pre ňu osobne viac ako náročný. “V politike sa to riadne melie a to je len začiatok toho, čo sa chystá. Európske biele národy sa očividne menia. Kríza utečencov je v Európe najväčším problémom. Minister Lajčák podal demisiu, ktorú prezident neprijal a on nakoniec vo svojej funkcii zostal. Lajčák je spokojný. Globálny pakt o utečencoch bol schválený 17. decembra,” zhrnula Šímkovičová.
Uviedla, že “dosť už bolo zvrátených zákonov namierených proti tradičnej rodine, popieranie, že muž je muž a žena je žena“. Žiaden zdravý človek podľa jej slov nechce pripustiť to, aby deti rozhodovali o svojom pohlaví samé a aby dospelí mali povinnosť deti vychovávať bezpohlavne. “V Nemecku už vyšla brožúrka, ako spoznať deti extrémistov – teda rodičov, ktorí sa stavajú proti gender teórii. Nemeckí poslanci schválili zákon, ktorý umožňuje v dokladoch uvádzať tretie pohlavie. Brusel, srdce EU, hostil v roku 2018 už po štvrtýkrát veľtrh organizácie Men Having Babies, ktorá sprostredkúva predaj a kúpu ľudského nemluvňaťa homosexuálom.”

Šimkovičová pri bilancovaní pokračuje tým, že ľudia si už zvykli, že ak niekto uvedie na sociálne siete niečo, čo nie je v súlade s tým, čo nám denne servírujú médiá, tak ho jednoducho na niekoľko dní bloknú. “Pritom nejde o žiaden anonym, ide len o Váš názor. Sloboda slova, žiaľ, neplatí. Platí iba pre isté názory.”
“Dosť bolo mediálneho diktátorstva. Médiá využívajú svoju moc a sú ľudia, ktorí im stále veria. Ak však máte iný názor ako mainstream, tak liberáli kričia: „Zablokovať, kontrolovať!“ Teším sa, že čoraz viac ľudí používa rozum a vyhľadáva alternatívne médiá a informácie, ktoré liberáli nazývajú hoaxy. Dúfam, že médií, ktoré budú odzrkadľovať skutočný stav a šíriť pravdu, bude čoraz viac. A rovnako verím, že na Slovensku konečne dostane šancu aj nové médium, nová TV, ktorá bude šíriť neskreslené informácie a kde dostane priestor pravda. Na základe objektívnych informácií si ľudia budú môcť utvoriť vlastný názor.”
Uvádza, že posledný článok minulého roka, v ktorom bolo spomenuté jej meno ju naozaj pobavil. “Hlina bilancoval rok 2018. Podľa neho Fica netreba podceňovať, aj keď je demagóg a populista. Na Šimkovičovej hlase podľa Hlinu stojí a padá celá vláda,” konštatuje poslankyňa.
“Ja som bola opäť aj v tomto roku spájaná s rôznymi subjektami. Nikdy sa teórie rôznych pisálkov ani kolegov poslancov nenaplnili… ale aj tak budú smelo ďalej poskytovať verejnosti zaručené informácie o mojich politických plánoch.”
Dodáva, že v roku 2019, hneď v prvej polovici nás čakajú aj voľby prezidentské, aj tie do Europarlamentu. Aj tieto voľby podľa nej ukážu, akým smerom sa chceme pohnúť, či si ľudia želajú približovanie sa k euroatlantickým štruktúram, alebo si želajú budúcnosť Slovenska trošku inú. “Myslím, že oboje tieto voľby môžeme považovať z tohto hľadiska za výpovedné.”
“Pracujme spoločne na sebe, vyvarujme sa zbytočnému tliachaniu, náš prejav nech je výsledkom našich rozhodnutí. Chráňme to, čo je naozaj podstatné. Zvládnime všetky skúšky, aj keď nás klamú, vyhrážajú sa a chcú zatlačiť,” uzatvára Šimkovičová.

 

 

Príspevok Šimkovičová: “Dosť už bolo mediálneho diktátorstva a zvrátených zákonov namierených proti tradičnej rodine” zobrazený najskôr Hlavné správy.