Bratislava/Londýn  5. septembra 2019 (HSP/Foto:Instagram)

Svojrázny Boris Johnson sa stal prvým britským premiérom po vyše 120 rokoch, ktorý prehral hneď svoje prvé hlasovanie v parlamente. Následne po dni plnom chaosu a kriku väčšina 327 poslancov schválila návrh, podľa ktorého by Johnson mal požiadať EÚ o odklad, aby sa predišlo divokému brexitu. Slovenský poslanec Európskeho parlamentu (EP) Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska (PS) si preto myslí, že Boris Johnson si túto “facku” zaslúži.

Na snímke Michal Šimečka a Michal Truban (obaja PS)

“Nie som škodoradostný, no túto facku si Boris Johnson zaslúžil. Je v tom trochu irónie. Radikálni brexiteri od začiatku vykrikovali, že chcú vrátiť suverenitu britskému parlamentu – oslobodiť ho zo zajatia európskych pravidiel. A práve tento suverénny britský parlament im teraz zatrhol ich hazardnú hru. To je dobre pre všetkých,” myslí si Šimečka, ktorý patrí k najväčším obhajcom všetkého európskeho a bruselského.

Dodal, že v súčasnosti ešte nevieme, či poslancov podporia aj lordi v hornej komore, rovnako ani to, či sa Johnsonovi podarí presadiť predčasné voľby. “Už teraz je ale jasné, že Johnson fatálne precenil svoje vlastné schopnosti.”

“Mimochodom, niečo podobné sa nedávno stalo aj inému pravicovému populistovi – Matteovi Salvinimu, keď povalil taliansku vládu, aby vyvolal voľby, ale po dnešku sa ocitol v opozícií. Ukazuje sa, že liberálne demokracie sa vedia brániť.” Podotkol Michal Šimečka na sociálnej sieti Instagram.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj