Bratislava 31. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Silvestrovský beh sa nekonal iba v Bratislave

Po bratislavských mostoch si v sobotu prišlo zabehať 1057 športovcov. Silvestrovský beh cez mosty v Bratislave tak v rámci 28. ročníka zaznamenal rekordný počet účastníkov.

Na snímke účastníci 28. ročníka Silvestrovského behu cez bratislavské mostyNa snímke účastníci 28. ročníka Silvestrovského behu cez bratislavské mosty

“Najrýchlejší čas medzi mužmi dosiahol Marek Hladík, ktorý približne desaťkilometrovú trať zabehol za 35 minút a 32 sekúnd, najrýchlejšou ženou sa stala Danielle Madaglisan časom 41 minút a 42 sekúnd,” informovala Zuzana Zúbeková zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) Bratislavy.

Medzi účastníkmi tohtoročného podujatia boli bežci zo Slovenska, ale aj ČR, Maďarska, Poľska, Rakúska, Talianska, Španielska, Švédska, Nemecka, Belgicka, Ruska, Veľkej Británie a Slovinska.

Trať viedla od Ekonomickej univerzity Bratislava po trase Prístavný most – Prístavná ulica – Most Apollo – nábrežie Dunaja – Starý most – nábrežie Dunaja – Most SNP – nábrežie Dunaja pod Most Lafranconi, kde je tradičný cieľ.

Silvestrovský beh sa nekonal iba v Bratislave. Podobné podujatia organizovali v sobotu i v Senici, Prešove, Dolných Orešanoch, Horovciach, Vrútkach, Michalovej, Lietave či Nitre.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.