Z neraz zatracovaného chlapca, ktorému sa mnohí spoluhráči z bohatých rodín smiali, vyrástol veľký talent, ktorý má rešpekt nielen u fanúšikov, ale aj futbalových odborníkov. V jeho rokoch také štatistiky nemali ani Steven Gerrard, Frank Lampard, Wayne Rooney alebo Paul Scholes.

V žlách dobre stavaného stredného stredopoliara koluje aj nigérijská krv. V Premier League odohral 63 duelov s bilanciou 26 gólov a 14 asistencií. V prebiehajúcej sezóne patrí so 16-timi presnými zásahmi medzi najlepších strelcov ligy. Pred nimi sa nachádzajú už iba útočníci.

Jeho idolom od malička bol Steven Gerrard. „Je to jeho druhá sezóna v Premier league. Pre mnohých hráčov je tento rok veľmi náročný, ale Dele sa ešte zlepšil. To ukazuje akým je tento hráč veľmi inteligentným a pracovitým človekom. Je v ňom obrovský potencionál. Už teraz patrí medzi najlepších v lige,“ takúto poklonu vystrúhal svojmu zverencovi kouč Tottenhamu Mauricio Pochettino.

Jeho kariéra visela na vlásku

Dnes Alli žiari, ale jeho skvelá kariéra vôbec nemusela ani začať. Dele sa v trinástich rokoch musel sťahovať k inej rodine, pretože jeho matka Denis bojovala s alkoholom. Maa zostala iba s jeho tromi súrodencami. Deleho sa ujala rodina spoluhráča z mládežníckého tímu Harryho Hickforda. Jeho otec ho totiž tiež opustil. Urobil tak ešte, keď bol malý. Našiel si totiž inú ženu v USA. V pubertálnom veku sa mu neraz spoluhráči vysmievali, ale on to nevzdal a tvrdo si šiel za svojim snom. A oplatilo sa. Dele je dnes vzorom pre mnohé podobné ťažké prípady.

Jeho klub Tottenham stráca sedem kôl pred koncom Premier league z druhej priečky sedem bodov na prvú Chelsea. Na piaty Manchester United má náskok jedenásť bodov. Je tak veľmi pravdepodobné, že Deleho uvidíme v budúcom roku aj v najprestížnejšej klubovej súťaži na svete v Lige majstrov.