Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa neprebojovali do semifinále ME 2017 tejto vekovej kategórie, keď ich z hry o postup vyšachoval výsledok zápasu C-skupiny Talianska s Nemeckom. Tréner Pavel Hapal, plný emócií, len ťažko hľadal slová.

„Slovenskí sokolíci“ žili svoj postupový sen až do sobotňajšieho večera, kým si Taliansko spoločne s Nemeckom nedokráčalo ruka v ruke za postupom do semifinále ME do 21 rokov v Poľsku. Po tomto výsledku ostalo celé Slovensko v smútku a najmä hráči našej mládežníckej reprezentácie.

Jej tréner Pavel Hapal mal na tlačovej konferencii po vyradení čo robiť, aby sa vôbec udržal. „Som neskutočne sklamaný ako všetci, no máme jednu takú myšlienku, ktorú poviem hneď na začiatok, pretože som toho plný. S veľkým rešpektom voči Španielom a Angličanom tento šampionát pre mňa končí, pretože sa naň dívať nebudem,“ vyhlásil už z jemne roztrasenejším hlasom český kouč 21-tky.

„To, čo predviedli Nemci a Taliani, to bola jedna veľká hanebnosť futbalu na takomto veľkom šampionáte, takže pokiaľ by sa Španieli a Angličania dostali do finále, tak si to rád pozriem, ale inak sa tu už na futbal dívať nebudem,“ dodal emóciami rozladený Pavel Hapal, ktorý nezabudol poďakovať svojím zverencom za celé ME a zaželal im všetko dobré.

Video

zdroj: sport.aktuality.sk