Tokio 6. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/(Tomoaki Ito/Kyodo News via AP)

Miesto vzniku dnešného zemetrasenia sa nachádzalo pri pobreží regiónu Fukušima
Silné zemetrasenie zasiahlo dnes neskoro v noci miestneho času severovýchod Japonska vrátane regiónu Fukušima, ktorý postihlo v roku 2011 obrovské zemetrasenie a následné prívalové vlny cunami. Tie potom zapríčinili roztavenie jadra prehriateho reaktora v atómovej elektrárni.
Ilustračné foto

Miesto vzniku dnešného zemetrasenia sa nachádzalo pri pobreží regiónu Fukušima, približne 50 kilometrov pod hladinou oceánu. Dnes neboli hlásené škody ani zranenia, uviedla tlačová agentúra AP.
Japonský meteorologický úrad informoval, že vlny cunami nehrozia. Úrad dodal, že zemetrasenie sa vyskytlo okolo polnoci, a predbežnú magnitúdou stanovil na 5,9.
Otrasy cítili aj v 240 kilometrov vzdialenom hlavnom meste Tokio. Verejnoprávna televízia NHK odvysielala správu, že miestne vlaky zastavili a dočasne nepremávali, kým neprešli kontrolou bezpečnosti, potom sa spoje obnovili.
Spoločnosť, ktorá má v prevádzke zničenú jadrovú elektráreň Fukušima I, oznámila, že tam vykonáva bezpečnostné kontroly.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.