Bratislava 8. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Opäť sa potvrdilo, že ísť do koalície so Smerom-SD sa ani pri najlepších úmysloch neoplatí. Uviedla to strana #Sieť, ktorá bola na začiatku volebného obdobia koaličným partnerom Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd. Po odchode poslancov zo strany sa z parlamentu vytratila a vypadla aj z koalície. Teraz sa snaží o reštart. Aktuálnu koaličnú krízu sleduje a tvrdí, že riešením dlhodobých koaličných sporov sú nové voľby.
Ilustračné foto

“Spolupráca Fica s Bugárom priniesla krátko po voľbách kupčenie s poslancami a následné vylúčenie #Siete z koalície. Dnes je jasné, že ďalšou obeťou ich intríg má byť Dankova SNS. Otázkou je, kedy príde na rad Bugárov Most-Híd. Každý, kto pôjde do koalície so Smerom, totiž riskuje svoju vlastnú existenciu,” píše komunikačné oddelenie #Siete v reakcii na koaličnú krízu.
Dnešné závery koaličnej rady #Sieť vníma ako klamstvo. “Predstavitelia koalície klamú ľuďom do očí, keď hovoria, že všetko je v poriadku a koalícia je stabilná. Ich dnešný hovorca Bugár zavádza, keď tvrdí, že neexistuje alternatíva vládnutia,” uvádza sa v stanovisku strany. Zdôrazňuje, že každé demokratické voľby totiž ponúkajú nové možnosti. “Jediným riešením dlhodobých koaličných sporov sú podľa #Siete nové voľby,” uzavrela #Sieť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.