Siemens bude zamestnancov prepúšťať, premiestňovať i prijímať

Mníchov 11. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Nemecký elektrokoncern Siemens bude pokračovať vo svojej reorganizácii. V jej dôsledku v nasledujúcich rokoch zruší 1700 pracovných miest. Ďalších 1000 presunie do externých servisných firiem, ale nájdu uplatnenie aj na iných pracoviskách firmy.
Ilustračné foto

Vedenie koncernu o tom informovalo dnes v Mníchove. Prepúšťanie pracovníkov bude trvať niekoľko rokov. Takmer nikto z nich neodíde pre nadbytočnosť. Vedenie Siemensu súčasne zvýši v Nemecku počet pracovných miest o 9000.
Najviac zamestnancov odíde z vnútropodnikového úseku informačných technológií – až 1350. Zníži sa aj počet pracovníkov v digitálnej továrni, rušňovej divízii a na zaškoľovacom úseku. K zaškoľovaniu dochádza v Siemense na 33 pracoviskách.
Vedenie koncernu novými zmenami reaguje na problémy vo svojich početných oblastiach podnikania.
V digitálnom závode vo Fürthe je ohrozených 450 pracovných miest. V Krefelde, kde sa montujú lokomotívy, zanikne asi 300 pozícií. Mnoho z odchádzajúcich ľudí nahradia roboty.
Šéf koncernu Joe Kaeser robí zmeny vo výrobe. S predstihom zasahuje v divíziách a na úsekoch, kde by sa časom mohli vyskytnúť problémy. Koncern má v Nemecku 114.000 zamestnancov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.