Moskva 31. decembra 2018 (HSP/Politikus/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)
 
Portál politikus reaguje na rast napätia v súvislosti s pokusmi migrantov nezákonne prekročiť mexicko-americkú hranicu. Eskalácia napätia na mexicko-americkej hranici naberá na obrátkach a súčasne s tým trvá aj shutdown v americkej vláde, Trump totiž požaduje, aby mu protitrumpovská opozícia odsúhlasila financie na stavbu plota na mexicko-americkej hranici a až potom bude riešiť ďalšie záležitosti

Na snímke americký prezident Donald Trump

Pri posledných pokusoch migrantov dostať sa nelegálne do USA zahynuli dve guatemalské deti Felipe Gomes a Jakelin Caal, písal o tom aj usatoday. Trump neváhal a obvinil clintonovcov zo zodpovednosti za smrť guatemalských detí. Podľa jeho slov, ak by plot existoval a migranti by vedeli, že je plne funkčný, ich nebezpečné pokusy dostať sa nelegálne do USA by sa ani len neuskutočnili.
Trump je presvedčený, že stavba steny na mexicko-americkej hranici je nevyhnutná. Stavba nepreniknuteľnej americkej steny podľa izraelského vzoru je jedným z leitmotívov Trumpovej prezidentskej kampane a pred ďalšími prezidentskými voľbami v roku 2020 chce Trump svojipm voličom ukázať, že dokáže plniť svoje sľuby.
Clintonovci nedokážu stráviť svoju porážku v prezidentských voľbách a neustále hádžu Trumpovi polená pod nohy. Ich energia smeruje k odstráneniu Trumpa, podľa ich predstáv najneskôr vo voľbách v roku 2020 “Trump musí odísť”. Konflikt medzi Trumpom a protitrumpovskou opozíciou však oslabuje USA a má negatívny dopad na americkej politickej scéne.
 
Príspevok Show pokračuje: Trump obvinil clintonovcov zo smrti malých migrantov na mexicko-americkej hranici zobrazený najskôr Hlavné správy.