Rusko 1. septembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj zverejnil video, v ktorom ukazuje letecké zábery skrytého ostrovného sídla v blízkosti fínskej hranice. Vilu má údajne využívať ruský prezident Vladimir Putin ako svoje prázdninové sídlo.
Na snímke Alexej Navaľnyj

Sídlo je známe ako Villa Segren. Nachádza sa na malebnom pozemku s rozlohou 50 hektárov na ostrove Lodochny v blízkosti Fínskeho zálivu. Podľa informácií The Guardian rezidencia bola v 80-tych rokoch použitá ako kulisa pre sovietsku televíznu adaptáciu Sherlocka Holmesa.
Zábery z dronu zobrazujú niekoľko veľkých sídel, vrátane menovanej vily, helipadu a móla.
Navaľnyj vo videu uviedol, že lokalita je značne strážená, vrátane veľkého plota. Zároveň, miestni obyvatelia boli z danej lokality vylúčení.
“Všetky dôkazy jasne poukazujú na jeden zo štandardných programov korupcie Vladimira Putina. Jeho osobný majetok je registrovaný pod menom jeho blízkych priateľov, ktorí sa za posledných 17 rokov stali neuveriteľne bohatými,” uvádza Navaľnyj vo videu, ktoré za menej ako 24 hodín od zverejnenia na YouTube malo takmer dva milióny videní.
Navaľnyj aktuálne zameral svoje aktivity na vysokopostavených ruských predstaviteľov, pretože sa chce uchádzať o prezidentské kreslo v budúcoročných voľbách. Svoju kandidatúru už oficiálne ohlásil, avšak šéfka ruskej Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Ella Pamfilovová tvrdí, že Navaľnyj nebude môcť pre odsúdenie za spreneveru kandidovať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.