Londýn 5. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)
 
Anglický futbalista Luke Shaw sa po troch rokoch vrátil do reprezentácie. Obranca Manchestru United odohral svoj doteraz posledný zápas v najcennejšom drese týždeň pred ťažkou zlomeninou nohy v dueli Ligy majstrov proti holandskému PSV Eindhoven v septembri 2015.

Na snímke Luke Shaw

V tom čase 20-ročný mladík utrpel po zákroku Hectora Morena vážne zlomeniny ihlice a píšťaly, hrozila mu dokonca amputácia pravej nohy. “Takmer som o ňu prišiel. Lekári mi to povedali až neskôr. Rozhodovali o mojom prevoze z Holandska domov a keby to pripustili, tak by som asi nohu stratil kvôli krvným zrazeninám,” citovala Shawa agentúra AP.
Ľavý obranca “červených diablov” sa snaží na svoje zranenie zabudnúť. “Skutočne nechcem na to už viac myslieť. Teraz sa cítim veľmi dobre a noha je presne taká istá, aká bola pred zranením.”
Reprezentant “Albiónu” ďakuje všetkým ľuďom, ktorí ho počas tohto ťažkého obdobia podporovali. “Rozmýšľal som aj o konci kariéry. Mal som však okolo seba veľmi veľa dobrých ľudí, ktorí my pomohli sa cez to preniesť. Chcem hrať veľké zápasy, získavať trofeje a jedného dňa chcem patriť medzi najlepších obrancov na svete. To je moja motivácia,” uzavrel Shaw, ktorý je súčasťou tímu trénera Garetha Southgatea na zápas Ligy národov proti Španielsku (8. septembra) a prípravný duel so Švajčiarskom (11. septembra).
 
Príspevok Shaw myslel po zranení na koniec kariéry, teraz je späť v reprezentácii zobrazený najskôr Hlavné správy.