Washington 20. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Korean Central News Agency/Korea News Service)
 
Severokórejský osobitný vyslanec v USA Kim Hjok-čchol pricestoval v stredu do Hanoja s delegáciou svojej krajiny. Informovala o tom agentúra AFP pred summitom amerického prezidenta Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom, ktorý sa bude vo vietnamskom hlavnom meste konať budúci týždeň

Na snímke Kim Čong-un a Kim Jong-čchol

“Tím Severokórejčanov priletel z Pekingu,” potvrdil zdroj z hanojského letiska pod podmienkou anonymity.
Očakáva sa, že Kim Hjok-čchol sa stretne ešte tento týždeň so svojím americkým náprotivkom Stephenom Biegunom, ktorý tiež mieri do Hanoja. Mali by pripraviť podklady pre summit oboch lídrov.
Šéf Bieleho domu v utorok uviedol, že si želá, aby sa Severná Kórea v konečnom dôsledku vzdala svojho programu vývoja jadrových zbraní. Dodal však, že sa s denuklearizáciou Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) nikam neponáhľa, pretože vzťahy medzi Washingtonom a Pchjongjangom sú pred jeho nadchádzajúcim stretnutím s Kim Čong-unom dobré.
Trump tiež povedal, že jeho druhé stretnutie s Kimom, ktoré by sa malo v Hanoji konať 27.-28. februára, bude “nesmierne podnetné”. Aké konkrétne výsledky od summitu očakáva, však neuviedol.
“Na stretnutie s predsedom Kimom sa teším a myslím si, že bude veľmi prínosné. Náš prvý summit bol úžasný – v skutočnosti išlo o zoznamovacie stretnutie, ale zároveň z neho veľa vyplynulo vrátane našich dobrých vzťahov,” povedal Trump a podotkol, že Severná Kórea už celé mesiace neuskutočnila skúšky rakiet, striel či jadrových zbraní.
 
Príspevok Severokórejský vyslanec pricestoval do Hanoja na summit Trumpa s Kimom zobrazený najskôr Hlavné správy.