Moskva 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)
 
Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho navštívi v polovici apríla Moskvu. Oznámili to v pondelok ruské štátne médiá, ktoré cituje agentúra DPA.

Na snímke severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho

Návšteva sa uskutoční v čase, keď obe krajiny rokujú o otázkach migrujúcej pracovnej sily. Rusko musí deportovať severokórejských pracovníkov následkom sankcií OSN, ktorých zámerom je potrestať Pchjongjang za jeho program vývoja jadrových a balistických zbraní. Migrujúca pracovná sila je významným zdrojom príjmov KĽDR.
Severokórejská delegácia bude s ruskou stranou hovoriť o kvótach pre týchto migrantov a očakáva sa, že do Moskvy príde približne v rovnakom čase ako Ri Jong-ho. Ruský veľvyslanec v KĽDR Alexandr Macegora vo februári vyhlásil, že v Ruskej federácii je momentálne 37.000 severokórejských pracovných migrantov.
Rusko a Čína, dvaja stáli členovia Bezpečnostnej rady OSN, majú v porovnaní s ostatnými svetovými mocnosťami najužšie diplomatické vzťahy s KĽDR.
Agentúra TASS pripomína, že k poslednému stretnutiu šéfov ruskej a severokórejskej diplomacie došlo vlani v auguste popri summite Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) vo filipínskom hlavnom meste Manila.
 
Príspevok Severokórejský minister zahraničných vecí v apríli zavíta do Moskvy zobrazený najskôr Hlavné správy.