Berlín 5. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Philipp Schulze)

Obeťou búrky sa stal muž, ktorému spadol strom na auto
Hasičské služby v severonemeckom Hamburgu varovali dnes obyvateľov tohto prístavného mesta, aby nevychádzali z domovov, pretože severné Nemecko zasiahla prudká búrka nazvaná Xavier.
Ilustračné foto

Tamojší hasičský zbor už medzičasom oznámil, že v Hamburgu zahynul jeden muž po tom, ako strom vyvrátený vetrom spadol na jeho vozidlo, informuje agentúra DPA.
“Výstraha pre Hamburg. Nevychádzajte teraz von, zostaňte v chránených priestoroch,” uviedli hasiči na Twitteri. Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn zareagovala a zrušila dnes pre vyčíňajúcu búrku vlakové spoje po celom severnom Nemecku.
Vlaky nepremávajú v nemeckých spolkových krajinách Dolné Sasko, Šlezvicko-Holštajnsko a Brémy, ale rovnako sú prerušené aj prímestské spoje v spomínanom Hamburgu, keďže na koľaje popadali stromy, informovala Deutsche Bahn.
V Berlíne boli takisto prerušené niektoré železničné spoje. Hasičský zbor oznámil, že búrka Xavier vyvrátila nespočetné množstvo stromov, strhla strechy z budov a dokonca spôsobila, že vetva rozbila čelné okno idúceho auta.
Dve zoologické záhrady v Berlíne oznámili, že pre nepriazeň počasia uzatvárajú svoje brány. “Slony, zebry a žirafy… odchádzajú do bezpečia svojich ohrád,” uviedli zoo v nemeckej metropole vo vyhlásení.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.