Bratislava 12. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Bundas Engler)

Na piatkovom proteste Za slušné Slovensko v Bratislave vystúpila s krátkym príhovorom aj sestra zavraždeného novinára Jána Kuciaka, Mária, ktorá priznala veľmi ťažkú situáciu v rodine po tragickej udalosti. Zároveň poprosila dav, aby sa smrť jej brata nezneužila na násilnosti.

Na snímke sviečky horia pri fotke Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

Dobrý deň vážení zúčastnení,
nedá sa slovami opísať, aké chvíle teraz doma prežívame. Dúfam, že nikto z Vás nikdy nič podobné nebude musieť zažiť. Mám pocit, že guľku priamo do srdca dostala celá naša rodina a že sme všetci tak trochu zomreli.
Preto som dlhší čas váhala, či tu dnes budem stáť, alebo zostanem doma pri rodičoch, ktorí nás v týchto chvíľach potrebujú najviac.
No rozhodla som sa tu dnes stáť kvôli Vám. Chcem Vám všetkým povedať jedno veľké ďakujem, za to, že ste tu, za to, že sa zaujímate a že Vám to nie je jedno. Lebo ani Martinke a Jankovi to nebolo jedno. Chceli urobiť toto miesto lepším pre život.
Chceli to však urobiť slušne, a preto Vás všetkých vyzývam k pokojnému pochodu, aby sa spomienka na Janka a Martinku nestala zámienkou pre násilnosti a provokácie.
Ďakujem.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.