Wellington 19. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:flickr)
 
Novozélandské úrady odovzdali pozostalým telá šiestich obetí piatkovej streľby v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch, ktorá si vyžiadala 50 mŕtvych a 50 zranených. Informovala o tom v utorok miestna polícia

Ilustračné foto

Prvé pohreby obetí sa mali pôvodne konať už v pondelok, čo však znemožnili problémy s identifikáciu tiel.
Vykonaných už bolo všetkých 50 súdnych pitiev, ale len u 12 mŕtvych bola uspokojivo zistená totožnosť. “Šesť identifikovaných obetí bolo vrátených rodinám,” uviedla novozélandská polícia, ktorú citovala agentúra AP.
Niekoľkodňový odklad spôsobil pobúrenie v radoch moslimských pozostalých, ktorí chceli pochovať svojich mŕtvych do 24 hodín, ako to kážu islamské zvyklosti. Príbuzní sa v tejto súvislosti sťažovali najmä na to, že im úrady neposkytujú dostatok informácií.
Polícia prisľúbila, že zlepší komunikáciu s postihnutými rodinami a že sa pokúsi zavŕšiť proces identifikácie a vydávania tiel obetí v čo najkratšom čase.
V nemocniciach stále zostáva 30 zranených, z toho deväť je v kritickom stave. Medzi nimi je ťažko zranené štvorročné dievča, ktoré previezli do nemocnice v najväčšom novozélandskom meste Auckland. Spolu s ňou je hospitalizovaný aj jej otec, ktorého stav je stabilizovaný.
 
Príspevok Šesť tiel obetí streľby v dvoch mešitách odovzdali príbuzným zobrazený najskôr Hlavné správy.