Šesť Sýrčanov zadržaných v utorok prepustia na slobodu

Frankfurt nad Mohanom 22. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Hendrik Schmidt)

Šesť Sýrčanov, ktorých v utorok zadržali pri raziách v Nemecku pre podozrenie z prípravy teroristického útoku na vianočné trhy v meste Essen alebo tamojšie nákupné centrum, prepustia na slobodu.
Ilustračné fotto

Uviedla to v stredu frankfurtská generálna prokuratúra, podľa ktorej sa v tomto prípade nepreukázalo “dostatočné podozrenie” z prípravy trestného činu. Prokuratúra preto podľa slov svojho hovorcu nepodá žiadosť o vydanie zatykačov na zadržaných, informoval Západonemecký rozhlas (WDR), ako aj internetové vydanie denníka Bild.
Výsluchy zadržaných ani vyhodnotenie údajov z mobilných telefónov mužov vo veku 20-28 rokov zatiaľ neposilnili dôvodné podozrenie voči nim. Niet indícií, že by muži boli členmi tzv. Islamského štátu, ani že by plánovali teroristický útok. Veci, ktoré sa našli pri domových prehliadkach v Essene, Hannoveri, Kasseli a Lipsku sú i naďalej vyhodnocované. Pri razii sa však nenašli ani zbrane, ani výbušniny.
Z hovorcových slov ďalej vyplynulo, že k dispozícii nie sú priťažujúce dôkazy o členstve mužov v IS, nedajú sa však vylúčiť určité väzby na túto organizáciu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)