Káhira 13. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ahmed Gomaa)

Šesť egyptských vojakov zahynulo pri ozbrojenom útoku na nepokojnom severe Sinajského polostrova. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácia Islamský štát.
Ilustračné foto

Egyptská armáda dnes podľa agentúry DPA informovala, že útok spáchali na bezpečnostnom stanovišti v al-Aríši “teroristické elementy”, čo je oficiálny termín používaný pre islamských militantov.
Útočníci použili podľa armády ručné granáty a strelné zbrane, čo viedlo k prestrelke. V nej zahynuli a utrpeli zranenia aj militanti, uviedla armáda bez ďalších podrobností. Po tých, čo unikli, sa pátra. Vo vyhlásení sa neuvádza, kedy presne k útoku došlo, ale podľa svedkov to bolo vo štvrtok večer.
Polooficiálna tlačová agentúra Amák, napojená na tzv. Islamský štát, oznámila, že útok vykonali dvaja samovražední bomboví atentátnici z tejto teroristickej skupiny.
Od zvrhnutia islamistického prezidenta Muhammada Mursího v roku 2013 armádou došlo v Egypte k mnohým smrteľným útokom, hlavne na bezpečnostné sily a tamojšiu kresťanskú menšinu. K zodpovednosti za väčšinu z nich sa prihlásil Islamský štát.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.