Bratislava 16. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Hokejistom Slovana Bratislava síce skončila stredajším zápasom proti Medveščaku Záhreb sezóna v KHL, niektorí jeho hráči však budú pokračovať v iných kluboch.

V záverečnom stretnutí už nenastúpil Ivan Švarný, ktorý už vo štvrtok nastúpi v drese fínskeho Kärpätu Oulu, do Tipsport Ligy mieria obrancovia Michal Sersen, Tomáš Starosta, Mislav Rosandič či útočníci Michal Hlinka, Pavol Skalický a Patrik Lušňák.

Na snímke hráči Slovana sa lúčia s divákmi po poslednom stretnutí základnej časti KHL v hokeji HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb (7:5) Na snímke hráči Slovana sa lúčia s divákmi po poslednom stretnutí základnej časti KHL v hokeji HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb (7:5)

Starosta sa dohodol na spolupráci s rodným Trenčínom, kde aj hokejovo vyrastal. “Bol v hre aj Martin, ale som rád, že napokon dohrám sezónu v Trenčíne,” povedal 35-ročný zadák. Spolu s ním mieri do Dukly aj Michal Hlinka. Kapitán “belasých” Sersen zasa prikývol Banskej Bystrici, do HC ’05 sa v záverečný deň prestupového obdobia sťahujú aj Skalický a Rosandič. Blízko k dohode je aj Patrik Lušňák, ten by mal obliecť dres Zvolena. “Uzávierka prestupov je o polnoci, takže budem čakať, ako sa kluby dohodnú. Ale je pravda, že som so Zvolenom dohodnutý a som pripravený hrať za HKM,” uviedol Lušňák. Predĺžiť si sezónu chceli aj ďalší slovenskí reprezentanti v službách Slovana, ktorí potrebujú zostať v zápasovom rytme pred začiatkom záverečnej prípravy na MS.

Bratislavský klub by si rád niektorých hráčov udržal aj na ďalší ročník. “Záleží na tom, koľkí tu chcú zostať. Viem, že zmluvu má brankár Brust, ako i obrancovia Meszároš, Ďaloga či Švarný. Je celkom solídna šanca, aby si Slovan udržal napríklad aj Chipchuru,” povedal tréner “belasých” Miloš Říha.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.