Londýn/Moskva 18. novembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Portál ria neveriacky reaguje na ďalší chorobný výplod britských odborníkov a slniečkarov, ktorí objavili kremeľskú propagandu aj v známom animovanom seriáli Máša a Medveď

Na snímke z videa Máša a Medveď

Podľa vyjadrení na ruských serveroch chvalabohu ešte nenapadlo britských a slniečkarskych expertov spojiť Mašu a Medveďa s ruskou GRU, novičokom, útokmi na Skripaľovcov, rušením GPS. Ale Briti sú cieľavedomi a pracovití, ľudská blbosť je nekonečná, takže nie je vylúčené že aj tieto stopy v ruskom animovanom seriáli britskí odborníci a slniečkári objavia.
Podľa anglických slov “Maša reaguje prehnane putinovsky a kladie na seba priveľké nároky”. Seriál považujú britskí odborníci za nástroj “mäkkého nátlaku” Ruska a štúdio Animakkord, ktoré seriál vytvorilo, považujú otvorene za zbraň kremeľskej propagandy. Ruskí tvorcovia seriálu sa nezmohli pochopiteľne na žiadnu relevantnú odpoveď a s nemým úžasom sledujú britské tvrdenia. Jediné na čo sa jeden z tvorcov serálu Maša a medveď zmohol bol povzdych, že by bolo ozaj fajn, keby Kremeľ financoval aspoň zčasti tvorbu a distribúciu seriálu. Kremeľ je však evidentne natoľko zvrátený, že za svoju propagandu necíti potrebu platiť.
Ak sa Briti rozhodnú Mášu a Medveďa – nástroj kremeľskej propagandy z Európy vytesniť, bude vhodné, aby vytvorili novú ideovopoliticky vyspelú slniečkarsku a tolerantnú animovanú rozprávku pre európske a britské deti, ktorá by spĺňala náročné výzvy dnešnej doby a reagovala na súčasné dianie. Vhodná by bola napríklad animovaná rozprávka o transgenderovi Ahmedovi a jeho kozičke, ktoré si z netolerantnej moslimskej krajiny adoptovali cez nórsky Barnevernet dvaja americkí ockovia rovno do Kalifornie, kde všetci následne šťastne súložili až do smrti.
Ak ste ešte tento ruský rozprávkový seriál pre deti nevideli, môžete si pozrieť tu:
 

 
Príspevok Seriál Máša a Medveď označili britskí experti a slniečkari za nástroj ruskej propagandy zobrazený najskôr Hlavné správy.