Bezpečnostné sily ešte prehľadávali komplex historického križiackeho hradu Karak, kde sa ozbrojenci zabarikádovali, pre prípad, že sa v ňom ukrývajú ďalší militanti, uvádza oznámenie zverejnené oficiálnou tlačovou agentúrou Petra. O život pri útokoch prišli siedmi príslušníci bezpečnostných zložiek, dvaja jordánski civilisti a žena z Kanady. Zranenia utrpelo vyše 30 ľudí vrátane dvoch cudzincov.

Séria útokov v Jordánsku:

Podľa miestnych predstaviteľov sa útok začal, keď ozbrojení muži strieľali na policajtov reagujúcich na správy o požiari v dome neďaleko mesta Karak na západe Jordánska. V dome následne našli výbušniny a samovražedné pásy. Nezávislé noviny al-Ghad však informovali, že políciu privolal syn muža, ktorý nevedomky prenajal byt ozbrojencom, keď v budove zacítil strelný prach.

Séria útokov v Jordánsku:

Ozbrojenci po prvej prestrelke utiekli, zaútočili aj na ďalšiu policajnú hliadku a vtrhli do hradu Karak, známej turistickej atrakcie, odkiaľ strieľali na policajnú stanicu v meste, uviedla Petra. V hrade v jednom momente držali 14 rukojemníkov vrátane turistov z Malajzie, napísal al-Ghad. Časť rukojemníkov neskôr bezpečnostné sily oslobodili.

Séria útokov v Jordánsku:

Streľba bola hlásená do neskorého večera a v meste ľudí cez reproduktory mešít vyzývali, aby sa nepribližovali k hradu. Zodpovednosť za útok dosiaľ neprevzala žiadna skupina. V júni sa základňa jordánskych bezpečnostných síl neďaleko hranice so Sýriou stala terčom krvavého útoku, ku ktorému sa prihlásili militanti tzv. Islamského štátu.