Séria sexuálnych útokov na ženy šokovala Taliansko, ministerstvo publikovalo štatistiky s údajmi o migrantoch

Rím 6. septembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Manuel Migliorini/ANSA via AP)

Séria sexuálnych útokov na ženy ohromila taliansku verejnosť. Ministerstvo vnútra prinieslo údaje o daných incidentoch z prvej polovice tohto roka
Na snímke policajt na pláži v letovisku Rimini

Po znásilnení turistky z Poľska na pláži v Rimini bolo následne v priebehu dvoch dní sexuálne napadnutých päť žien. V jednom prípade bolo Rimini opäť miestom násilia.
Ďalším prípadom bolo napadnutie a znásilnenie 81-ročnej ženy. Páchateľom bol nigérijský žiadateľ o azyl.
Pri iných incidentoch sa zistila totožnosť troch cudzincov a jedného Taliana. Pokiaľ ide o Rimini, úradom je známy zoznam až 15 členov drogovej skupiny z Maroka a Tuniska.
Talianske ministerstvo vnútra podľa agentúry APA informovalo, že v prvej polovici roku 2017 bolo v krajine znásilnených 2333 žien. Z dôvodu sexuálnych trestných činov bolo hlásených alebo zatknutých 2 438 osôb, z ktorých bolo 904 cudzincov. Vláda oznámila plán na podporu obetí sexuálneho násilia a vyčlenila k tomu 60 miliónov eur.
Štátna tajomníčka Maria Elena Boschiová varovala pred kriminalizáciou niektorých skupín ako migranti. Lega Nord navrhol pre sexuálnych delikventov nútenú chemickú kastráciu formou hormónov.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.