Biškek 24. mája 2019 (HSP/Mid.ru/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)

V Biškeku sa uskutočnilo zasadnutie Rady ministrov zahraničných vecí Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti pod kirgizským predsedníctvom. Účastníci zasadnutia schválili niekoľko strategických dokumentov a prijali rad významných rozhodnutí

Na snímke Sergej Lavrov

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na tlačovej konferencii komentoval výsledky tohto zasadnutia: „Skončilo sa zasadnutie Rady ministrov zahraničných vecí Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti pod kirgizským predsedníctvom. Zasadnutie bolo veľmi efektívne. Môžem vyzdvihnúť rad dohôd, ktoré sú venované oslavám jubilejných dátumov Víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne, druhej svetovej vojne. Schválili sme napríklad vyhlásenie o oslobodení Bieloruska od nemeckých fašistických okupantov a dohodli kroky pri príležitosti pamätných dátumov, ktoré si budeme pripomínať v najbližších mesiacoch až do hlavnej udalosti, ktorú oslávime 9. mája 2020,“ pripomenul.

„Bol prijatý významný dokument, a to otvorená výzva členských štátov Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti adresovaná členským štátom NATO, aby sa prikročilo ku konkrétnym opatreniam zameraným na deeskaláciu napätia v Euroatlantickom priestore a Eurázii. Vo výzve sú sformulované konkrétne návrhy. Dúfajme, že v kruhoch NATO im venujú pozornosť a že bude nasledovať nejaká odpoveď,“ uviedol v závere ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj