Sergej Glazjev verejne obvinil vládu Ruska zo zrady

Moskva 17. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Na nedávnom ekonomickom kongrese v Petrohrade poradca prezidenta Sergej Glazjev verejne obvinil guvernérku ruskej centrálnej banky Elvíru Nabiullinu z toho, že za ostatné štyri roky dosiahla svojou politikou pre Rusko stratu 25 biliónov rubľov (vyše 360 miliárd eur).

Sergej Glazjev

Vidíme, že straty kvôli… archaickej, nekompetentnej makroekonomickej politike už dosiahli 25 biliónov rubľov.
Sergej Glazjev tvrdil, že sankčná politika kolektívneho Západu predstavuje len 10 % negatívneho vplyvu na ruskú ekonomiku. A že zvyšných 90 % ide na vrub vlády. Glazjev navyše tvrdil, že Západ a aj, minimálne vedenie centrálnej banky, uskutočňujú politiku, ktorá je odsúhlasovaná s cieľom zadržiavania Ruska a vyhlásil tiež, že je schopný potvrdiť to dôkazmi.
Finančno-ekonomický blok vlády umelo a zámerne zvyšuje úroky úverov a cieľavedome potláča ekonomickú a investičnú aktivitu občanov. V štáte sa plánovite likviduje reálne podnikanie, začisťuje sa a pod kontrolu Západu sa stavia ruský bankový systém atď.
Aj keď Glazjev vo svojom vystúpení vrhol svoj spravodlivý hnev výlučne na hlavu centrálnej banky E. Nabiullinu, prítomní na kongrese veľmi dobre porozumeli, čo nepovedal (ktoré mená nevyslovil) tento poradca ruského prezidenta.
To len národ si vo svojej naivite pokračuje myslieť, že Medvedev a Nabiullina sa zaoberajú ekonomickou sabotážou, napriek želaniam Putina, a že prezident zatiaľ nemá reálne nástroje na osedlanie tejto antinárodnej hospodárskej politiky.
Na ekonomickom kongrese v Petrohrade sa zhromaždil nie „jednoduchý ľud“ – títo páni sú veľmi dobre oboznámení s tým, ako je vystavaná kremeľská kuchyňa, kto i ako prijíma rozhodnutia. A tiež koho slovo býva posledné a rozhodujúce. Všetci teda veľmi dobre pochopili, pre koho uši bol pripravený tento referát.
A tak noviny Kommersant už oznámili svojim čitateľom, že už tento týždeň budú uverejnené výnosy Vladimíra Putina o zmenách v kádrovej zostave prezidenta Ruskej federácie. Konkrétne bude odstavený aj poradca prezidenta pre ekonomické otázky Sergej Glazjev.
Podľa x-true.info, srspol.sk
 
Príspevok Sergej Glazjev verejne obvinil vládu Ruska zo zrady zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)