Serena Williamsová sa vrátila prehrou vo štvorhre

Asheville 12. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chuck Burton)

Americká tenistka Serena Williamsová prehrala svoj prvý súťažný zápas po pôrode. Na záver zápasu štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie podľahla so sestrou Venus vo štvorhre holandskej dvojici Lesley Kerkhoveová, Demi Schuursová vo dvoch setoch 2:6, 3:6.
Americké sesterské duo Venus Williamsová (vľavo) a Serena Williamsová počas zápasu štvorhry vo štvrťfinále svetovej skupiny Pohára federácie USA – Holandsko

Američanky mali už predtým istý postup do semifinále proti Francúzsku. O úspech obhajkýň trofeje sa zaslúžila dvoma bodmi Venus Williamsová a jednou vyhranou dvojhrou CoCo Vandewegheová. “Ak mám byť úprimná, cítim sa oveľa lepšie, než som predpokladala,” citovala agentúra AP Serenu Williamsovú. “Je to prvýkrát, čo cestujem s bábätkom. Bolo to náročné. Môžem povedať len toľko, že sa budem snažiť zlepšovať,” dodala bývalá svetová jednotka.
Tridsaťšesťročná Serena Williamsová sa naposledy predstavila v súťažnom zápase pred rokom na Australian Open, kde získala už svoj 23. grandslamový titul. Až potom prezradila, že je tehotná a 1. septembra sa jej narodila dcérka Alexis Olympia. Deň pred Silvestrom odohrala exhibičný zápas v Abú Zabí, ale na obhajobu titulu v Melbourne si ešte netrúfla. Na okruh WTA by sa mala vrátiť v marci v Indian Wells.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.