Bratislava 28. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Julio Cortez)
 
Americká tenistka Serena Williamsová sa odhlásila z budúcotýždňového turnaja WTA v Pekingu a podľa webu Tennis.com predčasne ukončila sezónu 2018, v ktorej sa vrátila na kurty po vyše ročnej prestávke. Bývalá svetová jednotka chýbala v súťažnom kolotoči pre materské povinnosti. V tomto roku absolvovala iba sedem turnajov bez zisku jedinej trofeje, no zahrala si vo finále dvoch grandslamových podujatí – Wimbledonu a US Open

Na snímke americká tenistka Serena Williamsová

Práve Williamsovej vystúpenie na záverečnom Grand Slame sezóny v New Yorku stále rezonuje nielen v tenisovej spoločnosti. Rodáčka zo Saginaw v ňom prehrala s Japonkou Naomi Osakovou 2:6, 4:6 a od empajrového rozhodcu Carlosa Ramosa dostala tri upozornenia. Najskôr za nepovolený koučing a následne za správanie sa na kurte. Tridsaťsedemročná Serena v nedávnom rozhovore pre austrálsku televíziu priznala, že sa potrebuje cez túto nepríjemnú udalosť preniesť a stále popiera, že by jej tréner Patrick Mouratoglou pomáhal pokynmi z hľadiska.
 
Príspevok Serena Williamsová sa odhlásila z turnaja v Pekingu a predčasne ukončila sezónu zobrazený najskôr Hlavné správy.