Vodiči na križovatke v Česku akoby tento rok súťažili v tom, kto dobehne ďalej po električkových koľajniciach pri zastávke Hulvácká. Naposledy museli hasiči vyslobodzovať v piatok ráno auto seniorky, ktorá po trati prešla sto metrov.

Šesťdesiatsedemročná vodička vozidla Kia Picanto pokračovala v jazde aj v mieste, kde úzka cesta končí a prechádza na dlažobné kocky a nakoniec na električkové koľaje. Po tých prešla asi sto metrov, dokonca minula zastávku Hulvácká plnú prekvapených ľudí čakajúcich na spoj a až potom konečne zastavila.

Kvôli uviaznutému autu v koľajisku musela byť na čas zastavená električková doprava v v oboch smeroch. Samotné vyslobodenie hasičom trvalo len zhruba desať minút.

„Vytiahnutie automobilu prebehlo bez problémov a bez následných škôd. Postaral sa o to vyslobodzovací špeciál Bizon. Ten auto uchopil a preniesol na okraj cesty pomocou závesného kríža,“ uviedol krajský hovorca hasičov Petr Kůdela.

Seniorka bývajúca v neďalekých Vítkoviciach, cestovala na predoperačné vyšetrenie. Za ranného šera si údajne pomýlila električkové koľaje so zle vyasfaltovanou cestou. „Žena aj mladší spolujazdec vyviazli bez zranení,“ dodal Kůdela.

Miesto tento rok priťahuje nepozorných vodičov. Napríklad v marci tam musela jednotka hasičov vyslobodzovať Renault postaršieho vodiča. Ten došiel po koľajniciach „iba“ k električkovej zastávke.

O dva mesiace neskôr ho prekonala vodička Škody Felicie, ktorá došla ešte o niekoľko metrov ďalej. Teraz ju napodobnila aj ostravská seniorka. Podľa zasahujúcich hasičov ale obe spomínané ženy na traťový rekord nedosiahli. Inému vodičovi sa vraj podarilo dôjsť ešte o poriadny kus ďalej.