Bratislava 12. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Pre zvýšenie sadzieb dane z nehnuteľnosti v Bratislave, ktoré bude platiť od 1. januára 2020, zaplatí senior nad 65 rokov s bytom s rozlohou 50 metrov štvorcových mesačne o 97 centov viac ako predtým. Uviedol to primátor Bratislavy Matúš Vallo dnes na tlačovej konferencii. Ako druhý konkrétny príklad uviedol rodinu v petržalskom byte s rozlohou 50 metrov štvorcových. Tá zaplatí pre zvýšenie sadzby dane z nehnuteľnosti mesačne o 2,80 eura viac

Na snímke primátor mesta Bratislava Matúš Vallo

Zvýšenie daní prinesie ročne 12 miliónov eur do rozpočtu mesta Bratislava a rovnako 12 miliónov eur aj mestským častiam. „My tých 36 miliónov eur, ktoré vyberieme za nasledujúce tri roky, sme sa zaviazali, že ich určíme na konkrétne projekty,“ uviedol primátor. Polovicu, teda 18 miliónov eur, investuje Bratislava do opravy ciest a chodníkov. „Tam máme obrovský dlh a vidno to. Mesto nevyzerá ako normálne mesto v strednej Európe,“ vysvetlil Vallo. Zvyšných 18 miliónov mesto chce investovať do zlepšenia verejných priestorov a zelene.

Bratislava na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválila aj rozpočet na roky 2020 až 2023 vo výške vyše 450 miliónov eur. Ten však podľa primátorových slov nie je konečný. „Rozpočet sa ešte bude meniť o peniaze, ktoré sme dostali od vlády a o predpokladaný nárast výberu dane z nehnuteľnosti,“ vysvetlil Vallo.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj