Washington 15. februára 2019 (HSP/parstoday.com/Foto:TASR/AP-Charles Krupa)
 
Senátorka Demokratickej strany v štáte Massachusetts Elizabeth Warrenová vyhlásila, že sa zapája do prezidentskej kampane, ktorá vyvrcholí v r. 2020. V prejave pred svojimi priaznivcami v štáte Iowa vyslovila dosť pozoruhodnú a prekvapivú myšlienku: Predpovedala, že do roku 2020 Donald Trump „nemusí zostať na slobode“…

Na snímke demokratická senátorka Elizabeth Warrenová

„Do tej doby, keď sa dožijeme do roku 2020, Donald Trump už vôbec nemusí byť prezidentom. Dokonca už nemusí zostať na slobode,“ uviedla predpovedajúc súčasnému americkému prezidentovi dosť pochmúrnu budúcnosť.
„Každý deň sa stretávame s jeho rasistickými tweetmi, s tweetmi plnými nenávisti alebo niečím temným a hrozivým. Čo s tým urobíme, ako kandidáti, ako aktivisti, ako zástupcovia médií? Dovolíme mu, aby aj naďalej nás rozdeľoval?“, opýtala sa Elizabeth Warrenová.
Americké médiá pripomenuli, že Demokratická strany po tom, ako znova získala kontrolu nad Komorou reprezentantov po nedávnych voľbách, už viackrát pohrozila, že začne rad nových vyšetrovaní činnosti Donalda Trumpa, ako za jeho prezidentského obdobia, tak aj v priebehu volebnej kampane.
V komisiách Dolnej komory Kongresu predstavitelia tejto strany si chcú prísnejšie posvietiť na priebeh vyšetrovania „ovplyvňovania Kremľom priebehu amerických prezidentských volieb“, na daňové deklarácie prezidenta a na jeho biznis, finančné záujmy Donalda Trumpa v Saudskej Arábii a jeho kontakty s vedením tejto krajiny a tiež demisiu šéfa Pentagonu Jamesa Mattisa, ako aj na rozhodnutie hlavy Bieleho domu o odvolaní amerických vojsk zo Sýrie. Americké médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že voľby 59. prezidenta USA sa uskutočnia 3. novembra r. 2020.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Senátorka-demokratka Elizabeth Warrenová predpovedala, že do roku 2020 Donald Trump „nemusí zostať na slobode“ zobrazený najskôr Hlavné správy.