Washington 3. apríla 2018 (HSP/Voenkor/Foto:TASR/AP-Jim Cole)
 
Portál Voenkor si všíma rastúcu bezmocnú zúrivosť amerických elít. Na portáli Fox News sa sťažoval americký senátor a rusofób Lindsey Graham, ktorý uviedol, že je potrebné pritvrdiť americkú politiku voči Rusku a tvrdo sa Putinovi postaviť.

Na snímke americký senátor Lindsey Graham

Americký senátor Lindsey Graham doslovne uviedol: “Rusko sa odtrhlo z reťaze. My skúšame mnohé, no to nestačí. Musíme pritvrdiť a byť aktívnejší. Napríklad musíme Rusko zbaviť príjmov z predaja nafty, musíme hľadať alternatívne zdroje energie.”
Ako vidieť, americkí senátori priznávajú, že americké sankcie voči Rusku nefungujú. Preto budú aj ďalej pritvrdzovať svoj tlak voči Rusku, spoločne so všetkými svojimi vazalmi. Ďalej tvrdia, pretože sa podľa ich slov Rusko odtrhlo z reťaze, čo je dôkazom straty amerického vplyvu v Rusku a Lindsey Graham žiada zvýšiť tlak na Rusko.
Graham Lindsay pritom absolútne nie je v obraze. Za posledných 12 rokov Rusko znížilo svoju závislosť z predaja ropy, plynu a iných palív približne 2x. Pritom Európa trhá nové rekordy v objemoch kúpy ropy a plynu, čo hovorí jednoznačne len o jednom. Americké alternatívne zdroje nie sú v kurze a Američania sa zúfalo snažia prinútiť Európu kupovať predraženú americkú ropu a plyn. Dôvod je prozaický, ak Američania prekazia Európe cez proamerické elity dostať sa k ruskej rope a plynu, budú môcť posilniť americký vplyv v Európe na úkor Európanov. Keď sa Európa dostane do tvrdého područia USA, o čo sa usilovne snažia proamerické elity, sa z EÚ stane druhá Latinská Amerika, ktorá bude na slovo poslúchať americké príkazy (česť výnimkám v Latinskej Amerike – Kuba, Venezuela, Bolívia zčasti Nikaragua).
Rusko sa teda podľa vyhlásení amerického senátora Grahama Lindsaya “odtrhlo z reťaze”, čo treba chápať ako priznanie, že Rusko sa  vymklo Američanom spod kontroly. Doba amerického rabovania Ruska, charakteristického pre prezidentovanie Gorbačova a Jeľcina sa skončila, Putin vytvoril z Ruska znova veľmoc. Dnes už Američania absolútne nie sú v pozícii, aby niekoho uväzovali na reťaz. Dnes sa nachádzame v multipolárnom svete a ak všetko pôjde tak ako má, čoskoro sa podľa ruských komentátorov môžu na reťazi ocitnúť Američania.
 
Príspevok Senátor USA: Rusko sa utrhlo z reťaze, je potrebné s tým niečo urobiť zobrazený najskôr Hlavné správy.