Košice 11. septembra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Senát Ústavného súdu (ÚS) SR v utorok odmietol ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť podnikateľa Mariana K. týkajúcu sa jeho vzatia do väzby. “O ústavnej sťažnosti rozhodoval III. senát ústavného súdu v zložení predseda senátu Rudolf Tkáčik a sudcovia Jana Baricová a Mojmír Mamojka,” informoval ÚS.

Na snímke Marian Kočner

Marian K. je väzobne stíhaný a obvinený z falšovania tzv. televíznych zmeniek. Uznesenie o odmietnutí jeho sťažnosti padlo na neverejnom zasadnutí III. senátu ÚS.
“Detailné odôvodnenie rozhodnutia Ústavného súdu bude prístupné v písomnom vyhotovení predmetného rozhodnutia, ktoré bude zverejnené na webovom sídle Ústavného súdu po nadobudnutí právoplatnosti,” informovala TASR Ivana Vilinská z tlačového a informačného odboru Kancelárie ÚS SR.
Najvyšší súd SR 22. augusta zamietol sťažnosť Mariana K. na rozhodnutie prvostupňového súdu s tým, že dôvody jeho väzby naďalej trvajú. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 3. augusta zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.
Marian K. je vo väzbe vo veci zmeniek v prípade TV Markíza.
 
Príspevok Senát súdu rozhodol o ústavnej sťažnosti Kočnera zobrazený najskôr Hlavné správy.