Washington 14. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hani Mohammed)
 
Senát USA v stredu schválil ukončenie americkej pomoci Saudskej Arábii v jej vojne v Jemene. Informovala o tom tlačová agentúra DPA

Ilustračné foto

Schválenie tohto opatrenia v Senáte ovládanom republikánmi je v zásade kritikou zahraničnej politiky prezidenta Donalda Trumpa. Pri hlasovaní v prospech opatrenia sa k demokratom pridalo aj sedem republikánov. Dôvodom bolo, že vojna vyvolala v Jemene obrovskú humanitárnu katastrofu, napísala agentúra AP.
Schválený návrh pôjde do dolnej komory Kongresu, Snemovne reprezentantov, kde dominujú demokrati, a je teda pravdepodobné, že ho tam odhlasujú. Potom pôjde na stôl prezidentovi Trumpovi, ktorý sa už vyjadril, že opatrenie zamietne.
Senátor Bernie Sanders, jeden z presadzovateľov tejto rezolúcie, vysvetlil, že jej cieľom je, aby USA prestali podporovať vojnu Saudskej Arábie proti povstalcom húsíom v Jemene. “Túto podporu neschválil americký Kongres, ako to požaduje ústava,” upozornil Sanders.
 
Príspevok Senát schválil rezolúciu, ktorá ruší americkú podporu Rijádu vo vojne v Jemene zobrazený najskôr Hlavné správy.