Bratislava 26. apríla 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Nomináciu Denisy Sakovej zo strany Smer-SD a vládnej koalície považujeme za výsmech ľuďom. Uviedol to počas štvrtkového „privítania“ pred bránami Prezidentského paláca jeden z organizátorov protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

Na snímke zástupca iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga

Pripomenul, že na protesty na celom Slovensku chodili na námestia desaťtisíce ľudí. “Žiadali zmenu a Smer-SD z toho nič nepochopil, nevyvodil z toho žiadne dôsledky a nominoval Denisu Sakovú za ministerku vnútra,” povedal Šeliga.
“Chceme verejnosti a hlavne pani ministerke ukázať, že nikam neodchádzame,” uviedol. Cieľom štvrtkového protestu, ktorého sa zúčastnili desiatky prevažne mladých ľudí, bolo pripomenúť aj kauzy, ktoré sa stali počas pôsobenia Sakovej na ministerstve vnútra. “Či je to zbabraná reforma ESO, OPIS, problémy s klientskymi centrami, elektronickým obstarávaním alebo elektronickými občianskymi, evidenciou motorových vozidiel,” vymenoval Šeliga. Zároveň priblížil aj kauzu, na ktorú poukázal prokurátor Vasiľ Špirko, kedy bola Saková šéfkou odboru informatizácie. “Je podané trestné oznámenie na bývalého ministra Kaliňáka,” doplnil.
Novou ministerkou vnútra sa vo štvrtok dopoludnia stala doterajšia štátna tajomníčka tohto rezortu Denisa Saková. Do funkcie ju vymenoval prezident SR Andrej Kiska.
Sakovú navrhol za ministerku vládny Smer-SD, ktorému podľa koaličnej zmluvy patrí rezort vnútra. Post ministra vnútra sa uvoľnil po tom, čo odstúpil Tomáš Drucker, rezort dočasne viedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Drucker rezignoval, keď sa rozhodol neodvolať policajného prezidenta Tibora Gašpara. Prezident Kiska ešte tento týždeň pred Sakovej vymenovaním povedal, že nie je s jej nomináciou spokojný, ale keďže nemá na výber, vymenuje ju. Túto nomináciu považuje za premrhanú príležitosť. Saková sa nepozdáva ani opozícii.
 
Igor Matovič: Denisa Saková je pre koalíciu darom z nebies
Denisa Saková (Smer-SD) ako ministerka vnútra je pre koaličné strany Smer-SD, SNS a Most-Híd darom z nebies. Tvrdí to predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič.
“Naďalej môžu beztrestne parazitovať na verejnom majetku s istotou, že ich človek sa bude len nezaujato prizerať a robiť všetko preto, aby ich zločiny zostali nepotrestané,” uviedol.
Pripomenul, že Saková bola roky štátnou tajomníčkou v rezorte vnútra za Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a “je priamo zodpovedná za mnohé pofidérne tendre a verejné obstarávania, ktoré spôsobili nedozierne škody”.
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) podľa Matoviča touto nomináciou dokázal, že jeho úlohou nie je “mafiou unesené Slovensko prinavrátiť ľuďom, ale len udržiavať korupčné status quo”.
 
Príspevok Šeliga: Nomináciu Sakovej považujeme za výsmech ľuďom zobrazený najskôr Hlavné správy.