Bratislava 30. januára 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Keďže sa blížia prezidentské voľby, je na mieste si pripomenúť niektoré kontroverzné činy a výroky kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky. Dnes si rozoberieme bruselského byrokrata Maroša Šefčoviča, ktorý bude kandidovať s podporou strany SMER-SD

Na snímke Maroš Šefčovič

Kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič sa v súčasnosti snaží tváriť ako vlastenec. Vo svojom volebnom logu má zakomponovaný slovenský dvojkríž a jeho hlavný slogan znie: “Vždy pre Slovensko.”
Takéto pokrytectvo sa len tak nevidí. Eurokomisár zrejme počíta s tým, že ľudia na Slovensku sú úplne neznalí. Šefčovič totiž už vyše 15 rokov žije a pracuje v Bruseli a na Slovensko chodí len na návštevy. Navyše ako eurokomisár nebojuje za Slovensko, ale skôr proti Slovensku. Okrem rôznych byrokratických nezmyslov, ktoré musíme aj jeho pričinením prijímať, náš eurokomisár nemal problém s tým, aby na Slovensko prišli stovky až tisíce imigrantov.
Práve Šefčovič sedel v európskej komisii ako jej podpredseda, keď členským krajinám, vrátane Slovenska nútila povinné migračné kvóty. Na Slovensko podľa tejto schémy malo prísť vyše 1 500 imigrantov. Viac o tejto téme sa dočítate tu.
Šefčovič “zaujal” aj protislovenským výrokom, ktorý sa len tak nevidí: “To, že mladí cítia skôr národne ako európsky, je problém, s ktorým bojujú viaceré členské krajiny,” vyhlásil Šefčovič na oslavách Dňa Európy v Bratislave pre agentúru TASR.
V podstate povedal, že Slováci by mali zabudnúť na svoj pôvod a národné cítenie a majú sa identifikovať s akýmsi “Európanstvom. ” A takýto človek kandiduje na prezidenta Slovenskej republiky.
Šefčovič dokonca vysvetlil ako tento “prerod” Slovákov na Európanov dosiahnuť. Ako každý liberálny ideológ aj on sa chce zamerať na deti. Zmeny by sa podľa jeho slov mali udiať v školských osnovách.
“Popri histórii Slovenska by sa úplne prirodzene učila aj spoločná história Európy, aby sme sa viacej dozvedeli o svojich susedoch, aby sme sa viacej dozvedeli o tom, čo sa v Európe dialo. No a hlavne aj to, ako Európska únia funguje,” povedal Šefčovič.
Maroš Šefčovič je teda podobne ako Mistrík a Čaputová pre národného voliča absolútne neprijateľný. Ostáva veriť , že ľudí neobalamutia svojimi dokonalými úsmevmi a marketingovými floskulami.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Šefčovič: To, že mladí cítia skôr národne ako európsky, je problém zobrazený najskôr Hlavné správy.