Bratislava 26. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič verí, že keď sa už časť kandidátov napokon dohodla, kto sa v prospech koho vzdá, konečne sa kandidáti dostanú k nastoľovaniu tém. Uvádza to Šefčovič po svojom stanovisku k odstúpeniu prezidentského kandidáta Róberta Mistríka v prospech Zuzany Čaputovej, ktoré agentúre SITA poskytla poradkyňa pre komunikáciu Renata Goldírová

Na snímke kandidát na prezidenta SR Maroš Šefčovič

Podľa Šefčoviča to majú byť témy, ktoré Slovensko posunú dopredu, “ktoré aj do budúcna zabezpečia pracovné miesta a lepšie platy, ktoré zlepšia postavenie našich seniorov, voči ktorým máme dlh, a ktoré podporia mladé rodiny”. “Lebo voľby prezidenta sú o vízii pre Slovensko, nie o prieskumoch a vzdávaní sa,” uviedol.
Šefčovič bol prekvapený, aký veľký priestor a dôležitosť pripisovali kandidáti prieskumom verejnej mienky, kto má akú podporu, kto sa v prospech koho vzdá.
“Potom ani nezostalo dosť času na to, aby predstavili svoj program pre Slovensko, čo chcú urobiť, ako chcú našim občanom a našej krajine pomôcť,” podotkol.
Zároveň priblížil, že keď vstúpil do prezidentskej kampane, bol pripravený na debatu o tom, kam bude Slovensko smerovať. “Preto som predstavil svoj program, ktorý jasne hovorí o ďalšom rozvoji Slovenska, o silnom sociálnom rozmere s dôrazom na dôchodcov či mladé rodiny, o spájaní rozdelenej spoločnosti a o tom, aby sme naďalej úspešne hrali prvé husle v Európskej únii,” uviedol Šefčovič, ktorého v kampani podporuje strana Smer-SD.
Róbert Mistrík dnes oznámil, že sa vzdáva prezidentskej kandidatúry v prospech Čaputovej. Podporovala ho opozičná strana Sloboda a Solidarita a mimoparlamentná strana Spolu – občianska demokracia. Čaputovú podporuje mimoparlamentné Progresívne Slovensko. “Nesmieme do prezidentského paláca pustiť predĺžené roky Roberta Fica a Vladimíra Mečiara,” povedal na tlačovej besede Mistrík.
Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 16. marca, o priazeň voličov sa po odstúpení Mistríka uchádza 13 kandidátov.
 
Príspevok Šefčovič: Som prekvapený, aký veľký priestor pripisovali kandidáti prieskumom, kto sa v prospech koho vzdá zobrazený najskôr Hlavné správy.