Bratislava 27. marca 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Hoci v predvolebnej kampani počúvame z úst progresívnej kandidátky Zuzany Čaputovej o antikampani a útokoch, v posledných dňoch pred moratóriom sa najväčším útokom musí brániť Maroš Šefčovič, ktorý v stredajšej diskusii na TV Markíza uviedol, že novinári a aktivisti kontaktujú jeho blízkych a priateľov, ktorí mu prispeli na kampaň s cieľom vytvoriť senzáciu či škandál. Šefčovič dokonca otvorene hovorí o zastrašovaní

Na snímke podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič

Mainstreamové médiá priniesli správu o tom, že Šefčovičov šofér prispel podpredsedovi Európskej komisie 20-tisíc eur na jeho predvolebnú kampaň. Túto sumu riadne poukázal na transparentný účet Šefčoviča.
Šefčovič sa k tvrdeniam maistreamových medií vyjadril v televízii Markíza. Vysvetlil, že darca je dnes už jeho bývalý šofér, ktorý je zároveň manželom jeho dlhoročnej osobnej asistentky. “Myslím si, že toto nemá obdoby v žiadnej európskej demokracii, aby každý jeden človek, ktorý mi akýmkoľvek spôsobom vyjadril podporu sa stal obeťou mediálneho pohonu.”
Upozornil tiež, že Denník N, Sme a portál Aktuality nepreverujú takto dôsledne darcov Čaputovej.
Šefčovič v tejto súvislosti dnes zároveň ukázal komunikáciu redaktora Denníka N s rodinou spomínaného darcu, ktorá Miroslavovi Kernovi celú situáciu vysvetlila.
“Toto správanie sa nie je možné označiť inak ako zastrašovanie slušných a poctivých ľudí. Presvedčte sa sami,” napísal na sociálnej sieti ku praktikám Denníka N Šefčovič.
 
Dobrý deň,
všimli sme si, že Váš manžel daroval 20-tisíc eur na kampaň pána Šefčoviča. Pán podpredseda EK mi včera povedal, že to vníma ako spoločný dar Vás a Vášho manžela. Rád by som sa spýtal, prečo ste sa mu rozhodli prispieť na kampaň touto nemalou čiastkou? Rozhodli ste sa tak Vy, alebo o to pán Šefčovič požiadal? Považujete za vhodné, že ste takto podporili svojho nadriadeného?

Ďakujem za odpovede
S pozdravom
Miro Kern
reportér Denníka N

 
 
Odpoveď manželky “šoféra”:
Milý pán Kern,
Úprimne ma prekvapilo, keď som si našla Váš mail s otázkami včera dopoludnia v mojom mail boxe.
Najprv som rozmýšľala, či Vám vôbec odpoviem, lebo je to naozaj len moja záležitosť a aktivita (samozrejme spolu s mojim manželom).
S pánom Šefčovičom a jeho celou rodinou sa poznáme už od roku 1997, a môžem Vám povedať a potvrdiť, že sme veľmi radi, že sa nám takýmto spôsobom spojili naše pracovné dráhy.
Pri rozhodovaní, či by som podporila môjho dlhoročného šéfa na pozíciu prezidenta SR, som neváhala ani na sekundu spolu s mojim manželom, a mrzí ma, že keby som mohla prispieť väčšou sumou, ako som si mohla dovoliť, tak by som tak urobila.
Pán Šefčovič, ako človek, ale ako aj dlhoročný diplomat a môj nadriadený, je jeden skvelý človek, ktorý si svoju kariéru vybudoval absolútne sám, a kde z časti som mohla byť súčasťou aj ja s mojim manželom, na čo sme patrične hrdí. (MZV SR + SZ pri EÚ + EK)
Asi neviete, alebo možno aj áno, ale s pánom Šefčovičom robím už 15 rokov a nevedela by som sa zaručiť za človeka nemalou finančnou sumou, keby som nevedela o jeho morálnych hodnotách a o tom, že je to človek, ktorý nevyrába stres, ktorý je bez jedinej kauzy, ktorý si vie vážiť nielen mňa, ale všetkých kolegov, ktorí s ním spolupracujú. Je naozaj človek s ľudskou tvárou, nielen že sa tým prezentuje, ale tak aj to v skutočnosti je!
Pán Kern,
s mojim manželom sme len obyčajní ľudia, ktorí si vedia vážiť ľudí a prácu nielen doma, ale aj v zahraničí a môžem Vás uistiť, že naše rozhodnutie s manželom nebudeme nikdy ľutovať, aj keby pán Šefčovič neuspel vo voľbách na prezidenta SR.
Dúfam, že som uspokojila Vášho novinárskeho ducha a že si nájdete v tomto mojom skromnom texte odpovede na Vaše otázky.
S úctou,
Beata Podhorná
 

 
 
Príspevok Šefčovič: Nestačím sa čudovať, k čomu sa znižujú niektorí novinári a redakcie. Zastrašujú slušných a poctivých ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.