Bratislava 19. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/MZV)

Maroš Šefčovič je dôstojný kandidát na post eurokomisára. Dokazoval to celých desať rokov ako člen Európskej komisie. Na parlamentnom výbore pre európske záležitosti to dnes povedal štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí František Ružička

Na snímke František Ružička

“Pán Šefčovič v Európskej komisii napriek tomu, že tu boli rôzne vlády, nikdy nespochybnil záujmy Slovenska aj napriek tomu, že ako člen Európskej komisie nemá zastupovať záujmy svojej krajiny,” dodal. Ružička považuje to, že Šefčovič bol v komisii už dve volebné obdobia, za jeho výhodu. “V tejto chvíli nemáme nikoho, kto by mal väčšiu dôveru,” dodal.

Vláda dnes odobrila nomináciu Šefčoviča do ďalšej Európskej komisie. Ten je momentálne podpredsedom Komisie pre Energetickú úniu. Očakáva sa, že Šefčovič by mohol získať jeden z vrcholových európskych postov, najpravdepodobnejším sa javí miesto vysokého predstaviteľa pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku.

Šefčovič pôsobí v Európskej komisii od roku 2009, funkčné obdobie vznikajúcej európskej exekutívy je 2019 – 2024. Premiér Peter Pellegrini verí, že Šefčovičove doterajšie skúsenosti, profesionalita, osobné a morálne kvality budú opäť kvalitným príspevkom Slovenska do úspešného pôsobenia novej Komisie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj