Monaco 21. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)

Jednotka pre integritu atletiky (AIU) suspendovala prezidenta Ruskej atletickej federácie Dmitrija Šľachtina pre porušenie antidopingových pravidiel a podozrenie z bránenia vo vyšetrovaní dopingovej kauzy. Zákaz činnosti dostali aj ďalší ruskí činovníci

Na snímke Danil Lysenko

Šľachtin a šesť ďalších ľudí je zapletených do kauzy výškara Danila Lysenka. Ten ešte v roku 2017 neoznámil antidopingovým komisárom svoj aktuálny pobyt, za čo má od vlaňajšieho augusta pozastavenú činnosť. Ruskí funkcionári sa údajne pokúsili ospravedlniť Lysenka správou z falošnej kliniky, podľa ktorej opomenul svoju povinnosť, pretože bol príliš chorý.

V súvislosti s prípadom dostal provizórny dištanc aj výkonný riaditeľ Ruskej atletickej federácie Alexander Parkin. „Dokumenty k nám dorazili len vo štvrtok. V súčasnosti naši právnici skúmajú všetky okolnosti prípadu a taktiež vznesené obvinenia. Suspendácia je zatiaľ len provizórna, vyšetrovanie pokračuje a preto nemôžeme poskytnúť ďalšie detaily,“ povedala hovorkyňa ruského zväzu Natalia Jucharevová.

Okrem Lysenka má aktuálne zastavenú činnosť aj jeho kouč, informovala agentúra AP.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj