Bratislava 8. júna 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)
 
Šéf štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslav Kočan v piatok odmietol, že by mal odísť zo svojej funkcie. Reagoval tak na medializované informácie o jeho konci v najväčšej zdravotnej poisťovni

Na snímke generálny riaditeľ VšZP Miroslav Kočan

“V poslednom čase je viacero špekulácií. Generálneho riaditeľa menuje a odvoláva úradujúci minister zdravotníctva. Samozrejme, po tom, čo pán Drucker odišiel zo zdravotníctva, potom úplne z vlády, som hneď kontaktoval novú pani ministerku, či mám jej dôveru. Zatiaľ je plne spokojná s mojou prácou a žiadne úvahy, že by som mal skončiť, z tejto strany nejdú,” povedal Kočan. Informácie podľa jeho slov pochádzajú z médií a “rečí”, ale on také nemá.
O odchode šéfa VšZP informovali koncom mája Hospodárske noviny. Kočan zastáva funkciu generálneho riaditeľa od mája 2016. O jeho odchode sa v zdravotníckych kuloároch hovorilo už viackrát, informácie sa nikdy nepotvrdili.
 
Príspevok Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Kočan nevie o tom, že by mal skončiť vo funkcii zobrazený najskôr Hlavné správy.