Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov navštívi vo februári Srbsko

Belehrad 29. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Srbsko vo februári očakáva návštevu ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova. Pôjde o súčasť podujatí konaných pri príležitosti 180. výročia nastolenia diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami.
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Lavrov by mal pricestovať na dvojdňovú návštevu Srbska 21. februára, oznámilo vo štvrtok srbské ministerstvo zahraničných vecí, citujúc z Lavrovovho novoročného pozdravu jeho srbskému partnerovi Ivicovi Dačičovi.
“Mám dobré spomienky na naše stretnutia v tomto roku a očakávam, že náš užitočný dialóg bude pokračovať 21.-22. februára v Belehrade. Sme pripravení na ďalšie spoločné kroky s našimi srbskými partnermi,” uvádza sa v liste.
Najvyšší predstaviteľ ruskej diplomacie zároveň zdôraznil, že “rusko-srbské strategické partnerstvo slúži plne záujmom oboch národov, pričom bilaterálny dialóg sa posilnil na všetkých úrovniach,” uvádza agentúra TASS.
Dačič sa vo štvrtok stretol s ruským veľvyslancom v Srbsku Alexandrom Čepurinom, ktorý mu odovzdal novoročné pozdravy od Lavrova, ako aj od ruského vicepremiéra Dmitrija Rogozina, spresňuje srbský rezort diplomacie.
Na stretnutí odznelo hodnotenie, že tohtoročná návšteva nového srbského prezidenta Aleksandara Vučiča v Moskve “bola veľmi úspešná”. Dačič na záver poďakoval Rusku “za stálu podporu integrity a suverenity Srbska”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)