BRATISLAVA / Šéf polície Tibor Gašpar na brífingu vyhlásil, že šéf hnutia Sme Rodina a poslanec Boris Kollár nehovoril pravdu o tom, že je ochotný vydať všetky elektronické zariadenia na preskúmanie komunikácie s mladistvou chovankyňou Čistého dňa. Informáciu priniesol portál Hospodárske noviny.

„Pán poslanec odmietol vydať elektronické zariadenia dobrovoľným spôsobom. Čo ma mrzí, lebo verejne deklaroval, že to urobí,“ vyhlásil Gašpar. Podľa neho ich Kollár nevydal ani po tom, ako dostal príkaz od vyšetrovateľa.

​Policajný prezident ďalej vyhlásil, že mladistvá podala trestné oznámenie už v novembri minulého roka. Prípad nebol medializovaný podľa Gašpara preto, aby nebolo marené vyšetrovanie. Poslancovi hrozia dva roky väzenia za ohrozovanie mravnej výchovy mládeže. „4. novembra minulého roku bolo začaté stíhanie vo veci trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže podľa paragrafu 211 Trestného zákona. Neznámy páchateľ mal minimálne od začiatku roku 2014 z nestotožneného miesta prostredníctvom sociálnej siete oslovovať mladistvú osobu, spôsobom ktorý sa dá nazvať, že ju zvádza k záhaľčivému a nemravnému životu, čo predpokladá skutková podstata uvedeného trestného činu,“ povedal Gašpar na brífingu.

„Všetci novinári tu sedíte kvôli Kollárovi, ale nesedíte tu preto, že to zariadenie má stále licenciu. Teraz som sa dozvedel, že tam dobili chlapca hokejkou. Tam tie deti bijú,“ povedal Kollár na tlačovke. Poslanec Pčolinský si myslí, že celá kauza vznikla preto, aby zakryla to, čo sa v Čistom dni deje a že má stále licenciu.

Video

zdroj: noviny.sk