Šéf NATO očakáva v roku 2018 zintenzívnenie dialógu s Ruskom

Brusel 29. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)

Severoatlantická aliancia v roku 2018 pravdepodobne zintenzívni svoj dialóg s Ruskom. Uviedol to generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg, ktorého v piatok citovala agentúra DPA.
Na snímke generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg

Vzťahy medzi Ruskom a NATO sa v posledných rokoch dostali – v súvislosti s ruskou anexiou Krymu z roku 2014 a podporou separatistov na východe Ukrajiny – na vôbec najhoršiu úroveň od obdobia studenej vojny.
Tieto kroky Ruska viedli k dvojročnému zmrazeniu vzťahov medzi Moskvou a NATO. Priame rokovania na úrovni veľvyslancov sa obnovili len vlani a dialóg najvyšších vojenských predstaviteľov sa podarilo opäť nadviazať až v roku 2017.
“Očakávam, že sa uskutoční viac (politických) stretnutí a tiež, že sa využije viac priamych vojenských komunikačných kanálov… podporuje to celá Aliancia,” uviedol Stoltenberg.
Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson však nedávno varoval, že zintenzívnenie dialógu NATO-Rusko neznamená normalizáciu vzťahov. Podľa jeho slov sa nemožno vrátiť k vzájomným rokovaniam na pravidelnej báze, pokiaľ Moskva nepodnikne kroky, ktoré by zmiernili obavy Západu súvisiace s konfliktom na Ukrajine, hybridnými hrozbami a ďalšími spornými otázkami.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)