Berlín 20. mája 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Luca Bruno)

Šéf Mercedesu Toto Wolff dementoval špekulácie médií, podľa ktorých absolvoval rozhovory s nemeckým pilotom formuly 1 Sebastianom Vettelom. Štvornásobný majster sveta z rokov 2010 až 2013 po tejto sezóne opustí Ferrari a špekuluje sa, že práve tím z jeho rodnej krajiny by mohol byť jeho ďalším pôsobiskom

Na snímke Toto Wolff

„Sme maximálne lojálni k súčasným pretekárom. Nechceme viesť rozhovory s prípadnými adeptmi, o to viac v súčasnej situácii, keď sa ešte ani nezačala nová sezóna,“ povedal Wolff v rozhovore pre RTL. Za „strieborné šípy“ jazdia šesťnásobný svetový šampión Lewis Hamilton z Veľkej Británie a Fín Valtteri Bottas. Obom po tomto ročníku vypršia zmluvy, no predovšetkým odchod Hamiltona sa javí výsostne nepravdepodobný.

Wolff uviedol, že najskôr budú viesť v tíme debaty o budúcnosti so súčasnou dvojicou pretekárov. „Z pohľadu nemeckého fanúšika by bolo skvelé, keby Sebastian jazdil za náš tím. My však vyznávame princíp lojality a chceme hrať férovú hru. Nikdy sme nerobili veci za chrbtom a toho sa držíme,“ dodal šéf Mercedesu.

Zdroj