Budapešť 11. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Lajos Soos)

Szijjártó zdôraznil, že Libanon ochraňuje kresťanské spoločenstvá
Libanon zohráva dôležitú úlohu v maďarskej zahraničnej politike, pretože je významným prvkom stability na Blízkom východe. Podľa agentúry MTI to povedal dnes v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po schôdzke so šéfom libanonskej diplomacie Džibránom Básílom.
Na snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó

Szijjártó zdôraznil, že Libanon ochraňuje kresťanské spoločenstvá a pritom napomáha tomu, aby utečenci z blízkovýchodných krízových zón mohli zostať čo najbližšie k svojej vlasti a aby sa v prípade zlepšenia situácie mohli čo najskôr vrátiť domov.
“Maďarsko prišlo s iniciatívou, aby Európska únia rozšírila pomoc Libanonu vo výške 400 miliónov eur na 800 miliónov eur. Maďarská vláda pritom poskytne poldruha milióna eur na obnovu kostolov v Libanone,” dodal maďarský minister.
Básíl podotkol, že medzinárodné spoločenstvo by mohlo viac oceniť snahy jeho krajiny, a privítal, že Maďarsko tak koná.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.