Bejrút 10. februára 2019 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)
 
Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf v nedeľu vyhlásil, že jeho krajina je pripravená spolupracovať s novou libanonskou vládou a ponúka jej podporu vo všetkých oblastiach

Na snímke iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf

Zaríf hovoril s novinármi na bejrútskom letisku krátko po prílete do libanonského hlavného mesta, informuje agentúra AP.
Jeho dvojdňová návšteva sa uskutočňuje len niekoľko dní po tom, čo Hasan Nasralláh, vodca Iránom podporovanej organizácie Hizballáh, vyzval vládu Libanonu, aby prijala od Iránu protilietadlové zbrane, elektrickú energiu i lieky.
Nová vláda sa v Libanone vytvorila minulý mesiac. Skončilo sa tým osem mesiacov trvajúce vákuum, ktoré len prehlbovalo hospodárske problémy tejto blízkovýchodnej krajiny. Hizballáh má v novej vláde troch ministrov.
Zaríf zablahoželal libanonským politikom k sformovaniu nového vládneho kabinetu a uviedol, že Irán je pripravený podporiť vládu v Bejrúte tak, ako to len bude možné.
Šéf iránskej diplomacie má v rámci svojej návštevy na programe stretnutia s libanonským prezidentom Michelom Aúnom, premiérom Saadom Harírím i ministrom zahraničných vecí Džibránom Básilom.
 
Príspevok Šéf iránskej diplomacie zavítal do Libanonu. Ponúkol novej vláde rozsiahlu pomoc zobrazený najskôr Hlavné správy.